Na egzotyczne wakacje większość z nas kieruje się częściej w stronę południa Europy lub jeszcze dalej – poza jej obręb. Zapominając, że turystyczne atrakcje Niemiec – leżących w samym sercu Starego Kontynentu, otoczonych na południu łańcuchem Alp i sięgających na północy aż dwóch mórz: Północnego i Bałtyckiego, mogą nam zapewnić niezapomniane wakacyjne wspomnienia. Niemcy, na wschodzie granicząc z Polską i od zachodu sąsiadując z Holandią, Belgią, Francją i Luksemburgiem, w planach wakacyjnych Polaków często są jednak pomijane. A szkoda, bo niemieckie miasta przepełnione architektonicznymi perełkami i znakomitymi muzeami, nocą tętnią życiem i kulturalnymi imprezami. Tradycyjne wioski z lokalnymi specjałami zachęcają do rekreacyjnej turystyki i aktywnego wypoczynku. Turystyczne atrakcje Niemiec to także romantyczne zamki i pałace, twierdze i klasztory. Góry i morza, jeziora i lasy. Ze względu na swoją historyczną i artystyczną wartość atrakcje Niemiec czynią z kraju naszych zachodnich sąsiadów ciągle nieodkrytą krainę.
Największe atrakcje Niemiec
Przebywając za naszą zachodnią granicą nie sposób przejść obojętnie obok niektórych zabytków. Niemcy to kraj szesnastu regionów, z których każdy charakteryzuje się inną specyfiką. Dużą popularnością wśród urlopowiczów cieszy się Bawaria, zwłaszcza jej górna część – bajeczna kraina wiosek, słynąca z niepowtarzalnego folkloru. Z kolei u podnóży Alp, na granicy Niemiec, Austrii i Szwajcarii leży legendarne już i chętnie odwiedzane Jezioro Bodeńskie, z dwoma wyspami: Mainau (często nazywaną wyspą kwiatów, pełną parków i ogrodów) i Reichenau (z klasztorem Benedyktynów). Zagłębie Ruhry, kiedyś słynące z kopalni, a dziś będące pomnikiem przyrody, także nie pozostawia obojętnym. Główne atrakcje Niemiec nie zawsze znajdują się w dużych miastach, choć nie da się ukryć, że to Berlin, zaraz po Monachium, pozostaje najczęściej odwiedzanym przez turystów miejscem. Obowiązkowym punktem podczas pobytu w stolicy Niemiec powinna być Wyspa Muzeów (w skład której wchodzą m.in. Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa), która doceniona przez UNESCO jest jednym z najważniejszych kompleksów muzealnych na całym świecie. W Berlinie nie sposób też nie zauważyć wysokiej na 26 metrów Bramy Bandenburskiej, zwanej też Bramą Pokoju. To zaraz obok Muru Berlińskiego, który został zlikwidowany po zjednoczeniu Niemiec w 1990 roku, najbardziej charakterystyczny symbol Berlina.
Niemcy to przede wszystkim kraj zamków i pałaców. Do jednej z największych atrakcji kraju za Odrą należy wzniesiony w późnym baroki w Bawarii, pałac Zwinger. To chyba najbogatszy z europejskich pałaców, pełen zachwycających fontann i pawilonów. Z kolei inny znany – tym razem gotycko-renesansowy – zamek Heidelberg, którego historia sięga aż II w. p. n.e., do dziś pozostaje symbolem niemieckiego romantyzmu. Podobnie jak o otoczonych aurą tajemnicy zamkach, nie sposób nie wspomnieć o słynnym Czarnym Lesie (Schwarzwald) – wielkim masywie z gęstymi jodłowymi lasami, w południowo-zachodnich Niemczech. Choć wielkością nie przebija majestatycznych Alp, to zasłyną dzięki niesamowitemu klimatowi i latami nabudowanymi na swój temat legendami i mitami.
Pałace, zamki, jeziora, kurorty sportowe, katedry i muzea to nie wszystkie atrakcje Niemiec. Niezwykłą popularnością u naszych sąsiadów cieszy się także największy w tym rejonie park rozrywki – Park Europa. Położony na granicy niemiecko-francusko-szwajcarskiej w miejscowości Rust działa od 1975 roku i jest największym parkiem rozrywki w Niemczech i trzecim najpopularniejszym w Europie. Jako opiekunka osób starszych w Niemczech masz szansę poznać wiele atrakcji niemieckich.
Niemcy to kraj różnorodny, z bogatymi tradycjami i historią, którą łatwo zauważyć w każdym jego zakamarku. Warto poznać bliżej nie tylko naszych sąsiadów, ale także ich historię i zabytki.
Formularz kontaktowy