Praca opiekunki w Niemczech jest coraz bardziej popularnym zajęciem. Znalezienie takiej pracy u naszych sąsiadów staje się coraz prostsze. Na polskim i niemieckim rynku istnieje wiele agencji, które oferują zlecenia do potrzebujących seniorów. Z pewnością jednak interesuje Cię, ile zarabia opiekunka w Niemczech, a także jak znaleźć pracę opiekunki w Niemczech. Zarobki oraz bezpieczeństwo zatrudnienia to dwa najważniejsze aspekty tej profesji.
Zarobki opiekunki w Niemczech są zależne od wielu aspektów. To, ile zarabia opiekunka w Niemczech, w głównej mierze jest związane ze znajomością języka u potencjalnej kandydatki. Jest to jedno z głównych wymagań, które stawia zleceniodawca i ważne jest, aby w pełni spełniać jego warunki. Przeważnie u opiekunek wymagany jest poziom komunikatywny lub dobry, a im lepszy język, tym więcej można zarobić. Dla osób nieznających języka prowadzimy kursy językowe, przygotowane od podstaw specjalnie dla opiekunek osób starszych. Szkolenia dla opiekunek osób starszych to jeden z lepszych sposobów na zwiększenie swoich kompetencji i – w efekcie – otrzymanie naprawdę korzystnych warunków zatrudnienia.
Kolejnym kryterium, które wpływa na to, ile zarabia opiekunka Niemczech, jest stan zdrowia podopiecznego. Im więcej obowiązków związanych ze stanem seniora, ale też wymaganiami rodziny, tym większa powinna być stawka. Jeżeli senior nie mieszka sam, koszty ulegają zmianie – można np. dostać dodatek za gotowanie dla kolejnej osoby. Wiele też zależy od doświadczenia i stażu pracy w opiece. Im lepsze mamy referencje, tym korzystniejszą ofertę możemy dostać.
Pierwszy etap rekrutacji polega na zgłoszeniu się do agencji – można to zrobić, wypełniając formularz kontaktowy na stronie, profilu Medipe na Facebook’u, telefonicznie lub odwiedzając oddział. Aktualne zlecenia dla opiekunek w Niemczech możesz znaleźć na naszej stronie internetowej, forach dla opiekunek czy też na naszym Facebook’u. Już standardowa oferta powinna zawierać miesięczną stawkę, którą proponuje rodzina, która będzie Cię zatrudniać. Oprócz tego z oferty dowiesz się, jaka jest lokalizacja zlecenia, opis stanu zdrowia podopiecznego, wymagania względem opiekunki oraz warunki mieszkaniowe i informacje dodatkowe, które są istotne w odbywaniu zlecenia.
Kolejny etap rekrutacji polega na przeprowadzeniu rozmowy, najczęściej telefonicznej, z konsultantem z agencji. Jest to wywiad, który ma za zadanie określić referencje i doświadczenie opiekunki oraz jej preferencje np. co do miejsca zleceń. Przeprowadzana jest też weryfikacja językowa – krótka rozmowa, która pozwala na określenie poziomu znajomości języka opiekunki.
Jeżeli przejdziemy pomyślnie przez ten etap, omawiamy z agencją warunki współpracy, dostajemy umowę na piśmie oraz, tuż po akceptacji przez rodzinę niemiecką, formularz dotyczący zlecenia. Wiemy już wtedy, ile pieniędzy otrzymamy za zlecenie i na co poza tym możemy liczyć ze strony agencji.
Jeśli zastanawia Cię, ile zarabia opiekunka osoby starszej w Niemczech, koniecznie odwiedź kilka stron agencji opiekunek i zobacz oferty pracy, jakie oferują. W różnych agencjach można zauważyć, że stawki za zlecenia zaczynają się średnio od 1200 euro – w przypadku opiekunek, które nie znają języka, stawka jest jeszcze niższa. W Medipe oferujemy zarobki nawet do 1900 euro miesięcznie, przy dobrej znajomości języka. Pamiętaj przy tym, że to, ile zarabia opiekunka w Niemczech jest zależne od konkretnego zlecenia. Gorszy stan podopiecznego, wymagania rodziny, obowiązki, jakie na Tobie spoczywają, sprawiają, że możesz oczekiwać wyższego wynagrodzenia. W naszej agencji możesz liczyć również na dodatkowe premie, np. świąteczne lub wakacyjne. W Medipe otrzymujesz na przykład dodatkowe 200 euro za zlecenie wakacyjne, które trwa 90 dni.
Praca jako opiekunka osób starszych to bardzo odpowiedzialne i wymagające zajęcie. Konieczne jest posiadanie odpowiednich cech charakteru oraz bycie w dobrej formie zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Za pracę za granicą możemy być sowicie wynagrodzeni, a przy okazji mamy poczucie satysfakcji i spełnienia, dzięki udzielonej pomocy potrzebującej osobie.
Formularz kontaktowy